Kancelaria Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe funkcjonuje na rynku usług podatkowo-księgowych nieprzerwanie od 1993 roku. Niekorporacyjny charakter działalności pozwala na indywidualne podejście do każdego Klienta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną obsługę zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świadczonych usług. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje zachęcą Państwa do nawiązania stałej współpracy z naszą kancelarią.

Co powinna zawierać prawidłowo napisana umowa?

dodano: 2017-07-20
-
W dzisiejszym artykule przedstawimy jaki elementy powinna zawierać prawidłowo sporządzona umowa cywilnoprawna.

1. Nazwa umowy ? Umowy zawierane w obrocie gospodarczym możemy podzielić na nazwane i nienazwane. Umowy nazwane posiadają swoje oddzielne regulacje w ustawach m.in. w Kodeksie Cywilnym. Umowy nienazwane nie zostały w szczegółowy sposób uregulowane w przepisach prawnych. Zawierane są w ramach wyrażonej w Kodeksie cywilnym zasady swobody umów w sposób ustalony przez strony, o ile postanowienia zawarte w umowie pozostają zgodne z prawem.

2. Data i miejsce zawarcia umowy ? Wskazanie daty zawarcia umowy pozwala na obliczenie terminów wskazanych przez strony w umowie oraz ustalenie terminu przedawnienia roszczeń wynikających z umowy.

3. Prawidłowe określenie stron umowy ? O tym jak prawidłowo określić strony umowy była mowa w poprzednim wpisie.

4. Określenie Essentiala negotti czyli zasadniczych warunków umowy, których określenie jest niezbędne dla poprawnego sformułowania treści umowy. Istotne warunki umowy określają obowiązki poszczególnej ze stron umowy np. w umowie najmu jest to określenie przedmiotu najmu i wysokości czynszu.

5. Określenie Accidentiala negotii a więc dodatkowych warunków umowy , które nie są wymagane przez przepisy prawa, ale wpływają na określenie danego stosunku między stronami i jego charakter.

6. Podpisy stron umowy ? Podpis powinien być własnoręczny oraz zawierać co najmniej nazwisko osoby uprawnionej do jego złożenia.

Piotr Hugues
Aplikant radcowski
Prowadzenie księgowości Warszawa 


Dane kontaktowe

Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe i Rachunkowe

ul. Aleje Jerozolimskie 133/101
02-304 Warszawa
Email: kontakt@kontolex.pl
Telefon: (22) 837 91 94

Na skróty

Kadry i płace Warszawa Kancelaria podatkowa Warszawa Odzyskiwanie nieruchomości Warszawa Oferta Polityka ciasteczek Tania księgowość Warszawa
Doradca Podatkowy
Kancelaria podatkowa ✔ Doradztwo podatkowe ✔ Biuro rachunkowe ✔ Księgowość ✔ Obsługa księgowa ✔ Tania księgowość ✔ Usługi księgowe ✔ Kadry i płace | Projekt i wykonanie BerMar multimedia