Kancelaria Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe funkcjonuje na rynku usług podatkowo-księgowych nieprzerwanie od 1993 roku. Niekorporacyjny charakter działalności pozwala na indywidualne podejście do każdego Klienta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną obsługę zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świadczonych usług. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje zachęcą Państwa do nawiązania stałej współpracy z naszą kancelarią.

Oskładkowanie umów zleceń od 1 stycznia 2016 r.

dodano: 2016-02-19
-

Od 1 stycznia 2016 r. nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (DzU z 2014 r., poz. 1831), wprowadziła zasadę oskładkowania zlecenia do pułapu minimalnej płacy.

Obowiązkiem ubezpieczenia nadal objęta jest pierwsza umowa. Jeśli jednak podstawa wymiaru składek z tego kontraktu jest niższa od 1.850 zł (czyli kwoty minimalnej płacy w bieżącym roku), to kolejna umowa także podlega ZUS.

Jeżeli zleceniobiorca będzie miał kilku płatników, co do zasady składkę odprowadzać będzie każdy z nich. Z obowiązkowego ozusowania będzie zwolniony ten zleceniobiorca, który przedstawi płatnikowi dokumenty, z których wynikać będzie, że nie musi opłacać składek z danej umowy zlecenia.

Tak wprost stanowi art. 34 ust. 6 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Za prawidłowe rozliczenia z ZUS nadal odpowiadać będzie płatnik.

Hanna Matuszewska


Dane kontaktowe

Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe i Rachunkowe

ul. Aleje Jerozolimskie 133/101
02-304 Warszawa
Email: kontakt@kontolex.pl
Telefon: (22) 837 91 94

Na skróty

Kadry i płace Warszawa Kancelaria podatkowa Warszawa Odzyskiwanie nieruchomości Warszawa Oferta Polityka ciasteczek Tania księgowość Warszawa
Doradca Podatkowy
Kancelaria podatkowa ✔ Doradztwo podatkowe ✔ Biuro rachunkowe ✔ Księgowość ✔ Obsługa księgowa ✔ Tania księgowość ✔ Usługi księgowe ✔ Kadry i płace | Projekt i wykonanie BerMar multimedia