Kancelaria Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe funkcjonuje na rynku usług podatkowo-księgowych nieprzerwanie od 1993 roku. Niekorporacyjny charakter działalności pozwala na indywidualne podejście do każdego Klienta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną obsługę zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świadczonych usług. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje zachęcą Państwa do nawiązania stałej współpracy z naszą kancelarią.

Redukcja kosztów w firmie

dodano: 2016-06-08
-
Redukcja kosztów to jedna z najbardziej efektywnych, choć najtrudniejszych, dróg poprawy sytuacji finansowej firmy.

Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów, które pomogą Ci zredukować koszty w Twoim przedsiębiorstwie.

1. Korzystaj z rozwiązań w chmurze

Korzystając z rozwiązań typu cloud w zakresie podstawowych narzędzi biurowych i archiwizacyjnych poniesiemy minimalne koszty związane z IT, a także rozłożymy wysokie koszty jednorazowe na mniejsze opłaty miesięczne.

2. Oszczędzaj na telefonach

Negocjuj umowy z dostawcami usług telefonii komórkowej i stacjonarnej. Co pewien czas sprawdzaj, czy inne firmy nie oferują lepszych, niższych cen za usługi, z których korzystasz. Jeśli będzie to uzasadnione finansowo, przenieś numer do innej sieci.

3. Oszczędzaj energię elektryczną

Aby zużywać mniej energii należy pamiętać o wyłączaniu światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa oraz wyłączać nieużywane komputery i monitory. Warto też wymienić żarówki na świetlówki energooszczędne oraz lampy technologii LED.

4. Zapewnij wydajną łączność z internetem

Utrata łączności lub wydajności łącza internetowego odbija się na efektywności firmy,   prowadzi do ograniczenia wymiany informacji oraz osłabienia działań operacyjnych.

5. Wybierz sposób obsługi księgowej

Są do wyboru dwa rozwiązania - możesz prowadzić księgowość we własnym zakresie lub zlecić prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej. Prowadzenie spraw księgowych we własnym zakresie powinni brać pod uwagę jedynie właściciele najmniejszych firm. Dla średnich przedsiębiorstw, których nie stać na zatrudnienie kilku lub kilkunastoosobowych zespołów, dużo bardziej korzystną finansowo formą jest współpraca z biurem księgowym.               

6. Wybór ubezpieczyciela

Ubezpieczać się warto. Równie rozsądną rzeczą, jak ubezpieczenie  od ryzyka straty finansowej czy ubezpieczenie mienia firmowego, jest śledzenie aktualnych ofert firm ubezpieczeniowych. Warunki ubezpieczenia warto sprawdzić u konkurencji, nim przedłużymy polisę u obecnego ubezpieczyciela.

7. Oszczędzaj na wydrukach

Oryginalne materiały eksploatacyjne warto zastąpić tańszymi zamiennikami, o ile nie stracimy przez to gwarancji na urządzenia biurowe. Materiały robocze do szybkiego przeczytania warto wydrukować w oszczędnym trybie, wykorzystując do tego zapisane jednostronnie kartki, dzięki czemu zaoszczędzimy zarówno toner, jak i papier. Oszczędnością jest również drukowanie dwustronne. Wydruki w kolorze zostawmy tylko na potrzeby materiałów dla klienta

8. Wybierz tanie konto firmowe

Wybierając bank do obsługi konta firmowego należy porównać tabelę opłat kont firmowych i wybrać najtańszy wariant odpowiedni dla firmy.

9. Zatrudnij stażystę lub praktykanta

Zatrudnienie stażysty lub praktykanta przyniesie korzyści finansowe a po odpowiednim przeszkoleniu będzie stanowić pomoc w pracy całego zespołu.

10. Opracuj strategię zakupów

Zakupy są przeważnie jednym z najmniej docenianych obszarów działalności firm. Ważne jest stałe szukanie nowych dostawców, przy jednoczesnym pielęgnowaniu kontaktów ze stałymi partnerami biznesowymi. Dzięki temu zbudujemy partnerskie relacje , które zaprocentują lepszymi warunkami.

11. Korzystaj z programów lojalnościowych

Zbieranie punktów za korzystanie z oferty konkretnej firmy daje możliwość ich wymiany na upusty cenowe, dodatkowe zakupy lub prezenty rzeczowe.  

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest odpowiednie podejście przedsiębiorcy, skoncentrowane na ciągłym poszukiwaniu usprawnień, mogących przełożyć się na oszczędności. Należy też być otwartym na nowe możliwości i nie zamykać się na zmiany. 

Sprawdź również - Obsługa księgowa firm Warszawa

Beata Filipkiewicz
                  


Dane kontaktowe

Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe i Rachunkowe

ul. Aleje Jerozolimskie 133/101
02-304 Warszawa
Email: kontakt@kontolex.pl
Telefon: (22) 837 91 94

Na skróty

Kadry i płace Warszawa Kancelaria podatkowa Warszawa Odzyskiwanie nieruchomości Warszawa Oferta Polityka ciasteczek Tania księgowość Warszawa
Doradca Podatkowy
Kancelaria podatkowa ✔ Doradztwo podatkowe ✔ Biuro rachunkowe ✔ Księgowość ✔ Obsługa księgowa ✔ Tania księgowość ✔ Usługi księgowe ✔ Kadry i płace | Projekt i wykonanie BerMar multimedia