Kancelaria Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe funkcjonuje na rynku usług podatkowo-księgowych nieprzerwanie od 1993 roku. Niekorporacyjny charakter działalności pozwala na indywidualne podejście do każdego Klienta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną obsługę zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świadczonych usług. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje zachęcą Państwa do nawiązania stałej współpracy z naszą kancelarią.

Student pracownikiem

dodano: 2017-11-28
-

Przeglądając wiele ofert pracy można zauważyć, że przedsiębiorstwa chętnie poszukują osób posiadających status studenta. Jakie zalety wiążą się z zatrudnieniem osoby będącej w trakcie pozyskiwania wyższego wykształcenia?

Niższe koszty zatrudnienia

Ze względu na konieczność pogodzenia obowiązków służbowych wraz z uczelnianymi studenci są bardziej skorzy do podjęcia pracy w ramach umowy- zlecenia. Tego typu umowa cywilnoprawna umożliwia pracodawcy redukcję kosztów. Wynika to z faktu, że osoba ucząca się podlega pod ubezpieczenie społeczne swoich rodziców do momentu ukończenia przez nią 26. lat. Wprawdzie zeszłoroczna nowelizacja prawa dotyczącego umów zleceń wprowadza zasadę oskładkowania zlecenia do pułapu minimalnej płacy to przedstawienie płatnikowi, dokumentów potwierdzających status studenta zwalnia pracodawcę z obowiązku odprowadzania składek ZUS w imieniu zleceniobiorcy (o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów).

Praktyczna wiedza

Nic tak nie pozwala rozwinąć kompetencji oraz nabyć niezbędnego doświadczenia jak sprawdzenie w praktyce tego, czego się uczyliśmy na studiach. Wiele studiujących osób, gdy tylko ma możliwość ułożenia planu zajęć na uczelni, stara się go tak stworzyć aby móc zaoferować potencjalnemu pracodawcy jak najwięcej swojego czasu. Stwarza to okazję dla przedsiębiorców na pozyskanie pracownika, który braki wiedzy nadrabia chęcią do nauki. Gdy tylko zatrudniający postawi na relacje partnerskie i uświadomi młodą osobę, że jest jej w stanie dać wędkę zamiast ryby, w dłuższej perspektywie pozyska kompetentnego, wdrożonego w struktury firmy pracownika.

To idzie młodość

Dynamicznie zmieniający się świat obserwujemy w niemalże każdym aspekcie naszego życia. Najlepiej wśród tych zmian odnajdują się ludzie młodzi. Dzisiejsi studenci bardzo dobrze znają się m.in. na mediach społecznościowych, od dziecka obcują z technologiami cyfrowymi, przez co poznawanie nowych programów komputerowych nie sprawia im trudności i pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze które pracodawca musi przeznaczyć na szkolenie pracownika. Co więcej, świeże spojrzenie na aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa ułatwia znalezienie innowacyjnych rozwiązań, bezpośrednio przekładających się na konkurencyjność firmy.

Trendy gospodarcze w Polsce wskazują na to, że doczekaliśmy się rynku pracownika. Wymaga to od firmy prowadzenia odpowiedniej polityki kadrowej, dającej szereg korzyści zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Przedsiębiorcy powinni to brać to pod uwagę podczas poszukiwania pracowników wśród studentów. Bo w końcu człowiek to najlepsza inwestycja.

Adam Hugues

Młodszy KsięgowyDane kontaktowe

Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe i Rachunkowe

ul. Aleje Jerozolimskie 133/101
02-304 Warszawa
Email: kontakt@kontolex.pl
Telefon: (22) 837 91 94

Na skróty

Kadry i płace Warszawa Kancelaria podatkowa Warszawa Odzyskiwanie nieruchomości Warszawa Oferta Polityka ciasteczek Tania księgowość Warszawa
Doradca Podatkowy
Kancelaria podatkowa ✔ Doradztwo podatkowe ✔ Biuro rachunkowe ✔ Księgowość ✔ Obsługa księgowa ✔ Tania księgowość ✔ Usługi księgowe ✔ Kadry i płace | Projekt i wykonanie BerMar multimedia