Kancelaria Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe funkcjonuje na rynku usług podatkowo-księgowych nieprzerwanie od 1993 roku. Niekorporacyjny charakter działalności pozwala na indywidualne podejście do każdego Klienta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną obsługę zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świadczonych usług. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje zachęcą Państwa do nawiązania stałej współpracy z naszą kancelarią.

Sztuka prowadzenia efektywnych spotkań

dodano: 2016-04-06
-
To, że mamy coraz mniej czasu jest faktem, o którym nie ma co dyskutować. Przybywa zadań do realizacji, rozmaite informacje atakują nas nieustannie, współpracownicy oczekują dyskusji lub decyzji. Do tego dochodzą ciągłe spotkania, na których musimy być, bo trzeba coś przedyskutować, zaplanować, ocenić. W czasie mojej wieloletniej pracy w korporacjach uczestniczyłam w setkach spotkań o zróżnicowanych charakterze i mogłam dostrzec, jak różnie przebiegały i jaka była ich efektywność. Niejednokrotnie źle zaplanowane, z przypadkowo dobranymi uczestnikami, bez jasnego celu. Często przeradzały się w nieuporządkowaną wymianę poglądów, wręcz kłótnie, kończyły bez ustaleń i nic konstruktywnego nie przynosiły. Poczucie źle wykorzystanego czasu było stresujące.  Tymczasem profesjonalnie prowadzone spotkania odgrywają ważną  rolę w budowaniu zespołów oraz  relacji wewnątrz firmy, jak i komunikacji z klientami. Jednocześnie  stwarzają  możliwość  wymiany informacji, umożliwiają podsumowanie  osiągnięć  i  planowanie przyszłych działań. Źle prowadzone spotkania  są nudne,  stresujące i uznawane za niepotrzebne. 

A przecież można inaczej ? wszak istnieją dobre wzorce, wskazówki, schematy ? trzeba je poznać i stosować. Na początku może być zdziwienie i pewien opór uczestników spotkań, ale konsekwencja sprawia, że po pewnym czasie dobre praktyki stają się standardem. I to nie tylko w biznesie, gdzie mamy nawyk wdrażania wzorców i  procedur. Przecież spotykamy się przy różnych okazjach: w szkołach, w spółdzielniach mieszkaniowych, przy działaniach samorządowych, organizujemy ze znajomymi wyjazdy czy imprezy... Spotykamy się i warto, żeby te spotkania były efektywne i wspierały nasze działania.  

Szkolenie ?Sztuka prowadzenia efektywnych spotkań? pozwala zdobyć wiedzę na temat organizacji i przebiegu spotkań, przede wszystkim biznesowych, ale nie tylko. Podpowiada jak zaplanować przebieg spotkania, na które elementy poświecić więcej czasu a co pominąć. Pozwala dowiedzieć się jak spotkanie przygotować, kogo zaprosić i po co. Dyscyplinuje myślenie i uczy jak zdefiniować cel spotkania. Umożliwia poznanie i wdrożenie technik pomagających panować nad przebiegiem spotkania, aktywizacji uczestników, stonowaniu emocji.  

Szkolenie pomaga doskonalić umiejętności w obszarze szeroko rozumianej organizacji działań, czego wymaga od nas rzeczywistość i pracodawcy. Bo przecież efektywne wykorzystanie czasu na spotkaniu jest elementem dobrej organizacji pracy i tak ważnej dziś - skutecznej komunikacji.   

 Ewa Gugała-Hugues, Trenerka biznesu


Dane kontaktowe

Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe i Rachunkowe

ul. Aleje Jerozolimskie 133/101
02-304 Warszawa
Email: kontakt@kontolex.pl
Telefon: (22) 837 91 94

Na skróty

Kadry i płace Warszawa Kancelaria podatkowa Warszawa Odzyskiwanie nieruchomości Warszawa Oferta Polityka ciasteczek Tania księgowość Warszawa
Doradca Podatkowy
Kancelaria podatkowa ✔ Doradztwo podatkowe ✔ Biuro rachunkowe ✔ Księgowość ✔ Obsługa księgowa ✔ Tania księgowość ✔ Usługi księgowe ✔ Kadry i płace | Projekt i wykonanie BerMar multimedia