Kancelaria Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe funkcjonuje na rynku usług podatkowo-księgowych nieprzerwanie od 1993 roku. Niekorporacyjny charakter działalności pozwala na indywidualne podejście do każdego Klienta oraz dostosowanie oferty do jego potrzeb i oczekiwań. Gwarantujemy profesjonalną i rzetelną obsługę zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych oraz osób indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świadczonych usług. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje zachęcą Państwa do nawiązania stałej współpracy z naszą kancelarią.

Własna księgowość czy biuro rachunkowe?

dodano: 2016-09-06
-

Każda firma, rozpoczynając lub w prowadząc działalność staje przed decyzją odnośnie formy prowadzenia księgowości. Wybór prowadzenia rozliczeń podatkowych przez własny dział księgowości lub biuro rachunkowe niejednokrotnie bywa kluczowy dla działalności operacyjnej.

Większość firm, decydujących się na wewnętrzne prowadzenie księgowości, swoją decyzję motywuje potrzebą posiadania w firmie osoby odpowiedzialnej za wszelkie rozliczenia przedsiębiorstwa, szybki przepływ informacji oraz bieżący dostęp do dokumentów.

W przypadku prowadzenia własnej księgowości musimy liczyć się jednak z kosztami:

? zatrudnienia pracowników,

? zakupu sprzętu komputerowego i biurowego,

? zakupu profesjonalnego oprogramowania i jego aktualizacji,

? zakupu materiałów biurowych (tonery, papier),

? prenumeraty czasopism fachowych,

? szkoleń pracowników z zakresu rachunkowości i podatków.

Wszystko to niesie za sobą wysokie koszty oraz ryzyko utraty stabilności przy długotrwałej absencji chorobowej wąskiego grona pracowników księgowości.

W przypadku biura rachunkowego wynagrodzenie to stała lub zmienna (w zależności od podpisanej umowy) opłata miesięczna. Zaawansowane technologie pozwalają natomiast na bieżący przepływ wiadomości, więc dostęp do dokumentów i informacji również nie stanowi bariery. Dokonując wyboru pomiędzy biurem rachunkowym a własną księgową należy wziąć również pod uwagę kwestię odpowiedzialności finansowej za ewentualne pomyłki i błędy. W przypadku pracownika można go obciążyć jedynie do wysokości trzykrotności wynagrodzenia jeżeli szkody dokonał nieumyślnie. W przypadku biura rachunkowego klient może dochodzić naprawy wszelkich powstałych szkód. W związku z tym należy sprawdzić czy biuro księgowe, z którym podpisuje się umowę, ma ważne ubezpieczenie OC.

Biura księgowe, oprócz bieżących rozliczeń z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Głównym Urzędem Statystycznym i innymi instytucjami, często oferują również usługi doradztwa podatkowego i mogą całkowicie zdjąć z klienta potrzebę kontaktów z w/w organami na postawie podpisanego pełnomocnictwa.

Intensywna konkurencja rynkowa wywiera silną presję na cenniki biur rachunkowych. Taka sytuacja jest korzystna z punktu widzenia przedsiębiorców. Warto jednak pamiętać, że niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością świadczonych usług. Liczą się nie tylko rzetelność prowadzenia rozliczeń i dokumentacji, ale i zakres świadczonych usług. Wybór biura rachunkowego wbrew pozorom nie jest łatwy, warto poświęcić czas na znalezienie takiego, z którym współpraca będzie długofalowa i oparta na biznesowych wartościach. Przedsiębiorców poszukujących profesjonalnej obsługi i postawy zorientowanej na potrzeby klienta, zachęcamy do naszego biura. Posiadamy nie tylko ubezpieczenie OC, ceny adekwatne do oferowanej jakości, profesjonalne programy księgowe aktualizowane na bieżąco wraz ze zmianami przepisów, lecz także dbamy o bezpieczeństwo informacji i świadczymy szeroki zakres usług księgowych, kadrowo-płacowych oraz doradztwo podatkowe.

Beata Filipkiewicz

Główna Księgowa
Dane kontaktowe

Konto Lex Tomasz Hugues Doradztwo Podatkowe i Rachunkowe

ul. Aleje Jerozolimskie 133/101
02-304 Warszawa
Email: kontakt@kontolex.pl
Telefon: (22) 837 91 94

Na skróty

Kadry i płace Warszawa Kancelaria podatkowa Warszawa Odzyskiwanie nieruchomości Warszawa Oferta Polityka ciasteczek Tania księgowość Warszawa
Doradca Podatkowy
Kancelaria podatkowa ✔ Doradztwo podatkowe ✔ Biuro rachunkowe ✔ Księgowość ✔ Obsługa księgowa ✔ Tania księgowość ✔ Usługi księgowe ✔ Kadry i płace | Projekt i wykonanie BerMar multimedia